LASER FRAKCYJNY CO2

Laser CO2 frakcyjny ma działanie ablacyjne, emitowane przez niego światło oddziałuje na naskórek oraz wnika w głąb skóry właściwej, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w tkance wodę. Podgrzana do wysokiej temperatury woda, powoduje termiczne uszkodzenia tkanki. Działanie frakcyjne oznacza, że uszkodzeniu nie ulega cała powierzchnia tkanki tylko jej część. Laser uszkadza tkankę tworząc tzw. kolumny uszkodzeń. Uszkodzona tkanka otoczona jest przez zdrową co powoduje, że skóra po zabiegu generuje się
w szybkim tempie. Dzieje się tak dlatego, że fragmenty nieuszkodzonej tkanki są "rezerwuarem" czynników niezbędnych do szybkiej regeneracji tkanki.

Termiczne uszkodzenia tkanki mają na celu stymulację syntezy nowych włókien kolagenowych
i elastynowych oraz kwasu hialuronowego w skórze.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2

 

Zabieg laserem UNIXEL ma szerokie zastosowanie w kosmetologii i z powodzeniem można go stosować w celu uzyskania różnych efektów poprawiających stan skóry
i likwidującym jej niedoskonałości.

 

Odmładzanie skóry – resurfacing, remodeling i rewitalizacja

 

Przyczyną utraty jędrności, elastyczności skóry, opadania owalu twarzy
i powstawania zmarszczek jest zaburzenie struktury oraz degeneracja włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego w skórze właściwej. Działanie lasera frakcyjnego jest impulsem do procesu przebudowy i remodelingu siatki włókien kolagenowych oraz elastynowych. Przebudowa tkanki i naprawa uszkodzonych przez laser miejsc, przebiega szybko i w sposób naturalny. W wyniku zabiegu dochodzi także do ablacji (odparowania) naskórka, co potęguje efekt odmłodzenia i rewitalizacji skóry, która jest bardziej napięta, gładsza i jędrniejsza.

 

Redukcja rozszerzonych porów

 

Problem rozszerzonych porów, dotyczy przede  wszystkim skóry tłustej i mieszanej. Nasila się także wraz z upływem lat. Rozszerzone pory są nieestetyczne, dają wrażenie nierównej skóry, są miejscem gdzie gromadzi się łój, co prowadzi do powstawania zaskórników. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 prowadzi do ablacji (odparowania) naskórka. W wyniku zabiegu uzyskuje się gładką
i równomierną powierzchnię skóry oraz zwężenie ujścia gruczołów łojowych.

 

Redukcja blizn

 

Blizny mogą obejmować naskórek oraz skórę właściwą. Za pomocą lasera można niwelować każdy rodzaj blizn, ale w szczególności blizny przerosłe lub zanikowe.
W przypadku blizn przerosłych, w wyniku uszkodzenia skóry właściwej powstają ubytki, zastąpione przez odmienną od prawidłowej tkankę. Blizny zanikowe to wgłębienia i ubytki w skórze właściwej, które są najczęściej skutkiem trądziku czy ospy. Ich powstawanie ma inny mechanizm niż w przypadku blizn przerosłych. Wywołane przez laser ?kolumny uszkodzeń? prowadzą do pobudzenia syntezy prawidłowego kolagenu skórnego i przebudowy struktur skóry właściwej. Ablacja usuwa górne warstwy skóry i stymuluje procesy naprawcze w samym naskórku.
W wyniku tych działań dochodzi do redukcji blizn lub w znacznym stopniu do przebudowy uszkodzonej tkanki, wyrównania powierzchni skóry, a w przypadku blizn zanikowych ? do ich spłycenia.

 

Redukcja rozstępów

 

Rozstępy powstają na skórze w wyniku zerwania włókien kolagenowych
i elastynowych. W początkowej fazie ich powstawania są czerwone i lekko wypukłe
a następnie ubytki zostają zastąpione przez tkankę bliznowatą. Przechodząc w fazę zanikową stają się jasnymi, lekko wklęśniętymi pasmami. Rozstępy są więc bliznami o charakterze zanikowym. Zabieg podobnie, jak w przypadku blizn, prowadzi do pobudzenia procesu syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, przebudowy struktury skóry właściwej w miejscach rozstępów oraz ablacji komórek powierzchniowej warstwy skóry. Efektem są cieńsze i znacznie mniej widoczne rozstępy.

Przebieg zabiegu

 

Zabieg wykonywany jest przez specjalistę medycyny estetycznej. Po wstępnej konsultacji lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Następnie podawane jest znieczulenie miejscowe lub zastosowanie kremu znieczulającego. Zabieg właściwy polega na uszkodzeniu za pomocą lasera mikrosfer w skórze właściwej w efekcie czego powstają wspomniane wcześniej "kolumny uszkodzeń". Energia cieplna emitowana przez laser aktywuje procesy gojenia się i stymuluje procesy powstawania nowego kolagenu.

Zabieg trwa 30 – 60 min.

 

 

 

 

Efekty zabiegu

 

Efekty zabiegu UNIXEL w postaci wygładzonej i ujędrnionej skóry widoczne są po kilku tygodniach, zwykle pojawiają się po upływie 5 tygodni. Przebudowa kolagenu trwa dłużej, na efekty trzeba czekać od 6 do 12 miesięcy. Uzyskane efekty utrzymują się przez 2 lata, po ich upływie zaleca się powtórzenie zabiegu.

 

 

Okres rekonwalescencji

 

Działanie lasera powoduje obrzęk i zaczerwienienie skóry, która dodatkowo staje się bardzo napięta.  Dodatkowo ablacja naskórka powoduje powstanie w mniejszym lub większym stopniu rany na twarzy. Powstaje "strupek", który w ciągu kilku dni ulega złuszczeniu. Proces gojenia zależy od dobranych w

czasie zabiegu parametrów. Im silniejszy impuls tym lepsze efekty końcowe, ale też dłuższy okres rekonwalescencji, który może trwać od 7 do 14 dni. W tym czasie skórę należy pielęgnować odpowiednimi preparatami oraz chronić ją przed zbyt dużym działaniem promieni słonecznych.

 

 

 

Przeciwwskazania

 

  • ciąża i karmienie piersią,

  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, przeciwkrzepliwych (np. aspiryna),

  • tendencja do bliznowacenia (keloidy),

  • wykonanie peelingu chemicznego lub mechanicznego (do 3 tygodni),

  • leczenie retinoidami (do 6 miesięcy),

  • choroba nowotworowa, bielactwo, atopowe zapalenie skóry, radioterapia, cukrzyca, łuszczyca,

  • infekcje i stany zapalne skóry, silna opryszczka,

  • inne zabiegi laserowe w ciągu ostatnich 4 tygodni (ten sam obszar skóry).

 

 

 

 

 

tel.: 81 311 50 14, 534 50 12 50                 

e-mail: calzamedlublin@gmail.com

      

 

 

Klinika Urody Calza-Med

ul. Jutrzenki 10/12b

20-538  Lublin

ZAPRASZAMY DO KLINIKI!

Copyrigth 2019 by Calza-Med

Facebook

      

 

 

tel.: 81 311 50 14, 534 50 12 50                 

e-mail: calzamedlublin@gmail.com